Witaj! Logowanie Rejestracja


Dwa pomysły na minikampanie
#1
Mam dwa pomysły na minikampanie (kilka sesji), które jeszcze nie są gotowe do użycia, jak dla mnie, ale może sie komuś przydadzą. Dodaje, żeby na forum tak chociaż raz na miesiąc coś się zdarzyło.
1) Inwazja Magii: jest wiele światów, które zakładają, że w którymś ich momencie pojawia się magia i magiczne istoty. Sądzę, że dosyć ciekawe mogłoby być rozegranie dokładnie momentu pojawienia się magii w naszym, normalnym świecie. Postacie zaczynają całkiem normalnie, jako rodzina znajomi z pracy, osoby będące blisko, aż coś im się dzieje (gracze powinni mieć cośkolwiek do powiedzenia co). Jeden wstaje z grobu, po wypadku samochodowym, drugi rzuca zaklęciami przy niektórych sformułowaniach, a trzeci obrasta futrem. Nie ma osób, które są im w stanie powiedzieć co się dzieje, mechanizmy działania tego wszystkiego wychodzą w trakcie. Nie ma żadnej tajemnicy, że coś się dzieje, chaos na rynkach finansowych, służby kombinują jak mogą, rządy zwołują rady kryzysowe, pojawiają się rozruchy i ataki na "dziwadła". Przy czym postaci obserwują to ze skali ulicy starając się w tym odnaleźć. Nastrojowo to raczej przetrwanie i wczesna postapokalipsa, może wpadająca w wysokie fantasy, jeżeli dojdzie tak daleko by pojawiły się przepowiednie i wielcy źli.
2) Koniec: Postacie grają współcześnie antycznymi bogami, którzy już dawno temu utracili 99% mocy. Część żyje na ulicy, z części się śmieją, że pozakładali firmy i konkurują ze zwykłymi śmiertelnikami w produkcji sprężyn. Co by nie było mają co nieco dość, aż trafiają na wyraźne ślady, że nadchodzi koniec świata. A ich moc powoli wraca. I teraz będą z tym walczyć, postarają się, żeby po końcu tego odrodził się nowy świat, który będą mogli współtworzyć, czy wezmą popcorn i poobserwują koniec z pierwszego rzędu? Nastrojowo zaczynamy melancholijnie, żeby zakończyć naprawdę epickim uderzeniem, w którą stronę by nie pójść.
Jeżeli macie jakieś pomysły, uwagi lub sugestie, co do powyższych też chętnie przeczytam.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Przeglądaj: 1 gości

Menu