Witaj! Logowanie Rejestracja


Kreator Uniwersum - dodatek do KK
#1
Ostrzeżenie 
Marzec to ważny miesiąc dla Kreatora Krain. To właśnie w tym miesiącu Onslo przysiadł na czterech literach i odpalił Word'a i zaczął Tworzyć. A zaczął on tworzyć właśnie to - Kreator Krain. Z tej okazji jego twórca przygotowuje pewną niespodziankę dla swoich wiernych 5-10 fanbojów KK, którzy wspomagali jego projekt. Nie chodzi mi tutaj o ogłoszenie 100% korekty, ale o coś innego i nowego. Dla zainteresowanych, mały teaser Uśmiech

[Obrazek: The_eye_of_Terror-620x250.jpg]
 
Odpowiedz
#2
Kiedy możemy się spodziewać jakichś konkretów?
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#3
Na dniach, albo jak to zwykli mawiać twórcy zapowiedzianych gier z problemami grafiku - to be announced Uśmiech
 
Odpowiedz
#4
Mrok i szatan.
Ei incumbit probatio, qui dicit, non qui negat.
---
W zależności od ilości kości wytrzymałości.
 
Odpowiedz
#5
Pora na kolejną porcję teaserów - tym razem mój ulubiony. Jest to chyba najmilsza osoba o jakiej miałem okazję poczytać i przy okazji bardzo skromna oraz nad wyraz opiekuńcza. Przed państwem teaser nr.2 - Azathoth Uśmiech

[Obrazek: azathoth.jpg?w=549]
 
Odpowiedz
#6
[Obrazek: bd4611816b.jpg]
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#7
Jedziemy dalej - ostatni teaser Uśmiech

[Obrazek: Eternity_%28Earth-616%29_001.jpg]
 
Odpowiedz
#8
No to co? Chyba już czas. Jako, że marzec zapowiada się na miesiąc Kreatora Krain oraz 20 marca zaliczy okrągłą rocznicę od chwili utworzenia dokumentu oznaczonego jako wersja 0.1. 90% korekty za nami, a jak na molocha mającego bite 70 stron do skorygowania, poprawienia i kłócenia się ze mną o znaczenie to całkiem niezły wynik. Potem już zostaje nam składnia i... wydanie podręcznika! By to uczcić, ogłaszam wszem i wobec, że Kreator Krain doczeka się... samodzielnego dodatku. Owy dodatek zmieni nieco skalę rozgrywki a teasery miały ową skalę nieco wam przybliżyć. Ciekawi? Zatem oficjalnie mogę zapowiedzieć, że w dodatek do Kreatora Krain będzie nosił nazwę...

KREATOR UNIWERSUM

Jak wspomniałem skala nieco się zmieniła Uśmiech Gracze wcielają się w Potęgi, pierwotne siły stojące za bogami, kosmologią i ogólnie sferami egzystencji, czasem i przestrzenią. Paradoksalnie, tak duży temat zamierzam zamieścić na niecałych 10-12 stronach tekstu Uśmiech

Żeby nie rzucać słowa na wiatr co powiecie na jakiś mały wgląd tego, jak to ma wyglądać? Nie próżnuję i dodatek się robi Uśmiech A pierwsze dwie strony możecie sobie obejrzeć TUTAJ oraz TUTAJ.

I co zaskoczeni? Co o tym myślicie? A może ktoś przewidział tenże dodatek i zgadł do czego zmierzam z teaserami? Uśmiech
 
Odpowiedz
#9
Ze łzami w oczach, drżącą dłonią odznaczam ciebie Onslo najwyższym odznaczeniem, jakie mam obecnie pod ręką - Medalem Salsy, przyznawanym projektom, które szybciej doczekały się dodatku niż premiery. Jestem dumny z ciebie, brawo :]
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#10
Trzeba franczyznę doglądać, a co Język
 
Odpowiedz
#11
Pierwsze założenia jak najbardziej słuszne. Sid lubi to.
"Noobirus popełnił po prostu fatalny błąd, godny osoby naprawdę pozbawionej wszelkiego życiowego doświadczenia - wziął Skavena na poważnie."
By Ptakuba
 
Odpowiedz
#12
No tak, zaczyna się nieźle, chociaż wyjustowanie by nie zaszkodziło Język
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#13
Wygląda ciekawie, czekam na więcej.
Dalek H'ald Siła: 15 Zręczność: 13 Kondycja: 11 Inteligencja: 13 Mądrość: 12 Charyzma: 7 Punkty Życia=7
 
Odpowiedz
#14
Ha, miło, że ludzie są nadal zainteresowani i jest feedback. Nawet dziamdziolenie Skavena jest miłe Uśmiech W każdym razie w dodatku wspomniałem o trzech Fazach - Kosmologii, Magii i Przymierza. Są one na chwilę obecną w trakcie przygotowywania, lecz nasuwa się tutaj pytanie - gdybyście byli Potęgami, to o co byścue chcieli się licytować z innymi? Uśmiech Co oczekujecie po tych trzech fazach?
 
Odpowiedz
#15
Władcy Stworzenia
Powyżej dałem link do Władców Stworzenia z Poltera. To system PBF do grania Bóstwami. Jest tam jednak wiele rzeczy jakie możesz wykorzystać, przykładów kreacyjnego działania Bogów. Powinno Ci się przydać do dodatku jaki robisz.
 
Odpowiedz
#16
Dobre źródło podajesz.
A gdybym był bogiem, to licytowałbym się chętnie o uniwersalne prawa rządzące wszechświatem, znane ze Spelljammera (np "w moim świecie proch nie wybucha" albo "w moim świecie nie ma magii", "ewolucja nie działa/przebiega szybciej" i tym podobne), oraz o strukturę całych układów słonecznych (co jest w centrum, ile i jakie są planety, co na nich jest i inne takie - będę się powtarzał, ale Spelljammer daje świetne przykłady tego, jak różnorodny może byc wszechświat i ile może w nim zmienić fantazja twórcy, więc polecam przekartkować w wolnej chwili. Podręczniki do Travelera i innych klasycznych sci-fi też pewnie będą bardzo przydatne).
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#17
Co do Władców Stworzeń to znam i grałem to jeszcze na forum OotS Uśmiech Należy jednak pamiętać, że KU będzie dodatkiem skierowanym raczej pod miłośników klasycznego fantasy, a Spelljammer mocno wykracza poza granice tegoż gatunku Uśmiech O ile centrum wszechświata zostanie poruszone to o tyle układy planet już raczej nie. Czemu? Bo potęgi mają na głowie inne sprawy niż ilość gazowych gigantów w układzie Sargostia X93 ;-)
 
Odpowiedz
#18
No proszę, projekt ma dopiero dwie strony, a już udało ci się mnie rozczarować i zniechęcić, brawo Duży uśmiech

Kcem robić kosmosy T_T Jak nie da się robić kosmosów, to ten projekt kłamie :| Buuu.
in beaver we thrust
 
Odpowiedz
#19
Sam jesteś rozczarowaniem Język - celem dodatku jest ulepszenie oryginału o nowe opcje i rozwiązania, a skoro KKutrzymany jest w konwencji klasycznego - bo nie lubię słowa "generycznego" - fantasy, to są pewne ramy, których muszę się trzymać Uśmiech
 
Odpowiedz
#20
No i ja postuluję, ze fajnie by było zmieścić w tych ramach takie możliwości jak:

- Kreowanie innych planet,
- Umieszczanie na niebie gwiazdozbiorów wpływających na świat,
- wpływanie na prawa fizyki, chemii itp
- wpływanie na prawa magii, psioniki, religii itp.
- Tworzenie przepowiedni określających losy świata.

Jak już rzuciłeś "kreowanie uniwersum" i powołałeś się na Azathotha (G!) to teraz się z tego nie wycofuj stary Język
in beaver we thrust
 
Odpowiedz