Witaj! Logowanie Rejestracja


Lista Ukończonych Projektów
#1
Informacja 
Ten temat zawiera listę wszystkich projektów, które zostały ukończone na MGF lub z pomocą użytkowników MGF.

Jeśli uważasz, że jakiegoś projektu brakuje, napisz koniecznie do mnie prywatną wiadomość.

PROJEKTY MGF

21 [PLIK]
Oczy są bez wątpienia zwierciadłem duszy i mogą wiele powiedzieć o swoim posiadaczu. To niewielkie narzędzie ma za zadanie podpowiedzieć Mistrzowi Gry, co ciekawego może się z nimi stać w trakcie sesji RPG.

Agonia [DriveThru]
Agonia jest grą zainspirowaną sesjami Warhammer Fantasy Roleplay, albo raczej tym, jak tę grę prowadzą oraz widzą typowi, polscy gracze lubujący się w klimatach dark fantasy.

Archipelag [WĄTEK / PLIK]
Marynistyczny setting dark fantasy. Żaglowce, eksploracja, handel, ciemne interesy. Mało magii, więcej walki.

ReArm Yourself! ENG [DriveThru]
Dodatek do Swords & Wizardry wprowadzający dużo nowych broni, typów zbroi i możliwość magicznego polepszania ich. Projekt w języku angielskim.

Amok [PLIK]
Amok był... testem, próbą napisania gry o seryjnych mordercach. Jest to jednoosobowa gra, w której gracz wciela się w psychopatę. W porównaniu do wielu gier indie, filmów oraz książek podejmujących temat, nie ma tutaj filozofowania ani żadnego wymuszonego "romantyzmu". Po prostu masz broń, masz powód i wszyscy stoją na twojej drodze...

Awanturyn [PLIK]
Niewielka gra RPG w klimatach mega klasycznego fantasy z dość oryginalną mechaniką tworzenia postaci.

Byle do Świtu [WĄTEK / PLIK]
Miniaturka w klimacie halloweenowego horroru.

Branvaga [PLIK]
Gra fabularna z dosyć staromodną mechaniką i tradycyjnym stylem gry. Akcja rozgrywa się w barbarzyńskim świecie pełnym wulkanów oraz dinozaurów. Postacie awansują poprzez dokonywanie wielkich czynów. Projekt został porzucony i zostanie oddany w przyszłości w dobre ręce.
Projekt porzucony.

[Obrazek: Clockwork_II.png]
Clockwork [WĄTEK / PLIK]
Mechaniczna karto-gra autorstwa Jagmina

Destination time - Yesterday [PLIK]
Kieszonkowy setting science-fiction, w którym podróże w czasie stały się normą a celem postaci i MG jest doprowadzenie do tego, by historia się za bardzo nie zmieniła.

ERROR [PLIK]
Kieszonkowy setting w cyberpunkowym klimacie, opowiadający o powolnej migracji ludzkości do rzeczywistości wirtualnej.

Essentia [PLIK]
Niewielka, przystępna mechanika uniwersalna dedykowana początkującym graczom.

Fajerbol [PLIK]
Gra fabularna będąca dość swobodną wariacją na temat założeń ruchu OSR i klasycznego fantasy. Swoją premierę miała w czasopiśmie Magia i Miecz.

Goregrind Apocalypse [WĄTEK / PLIK]
W 99% skoncentrowana na walce gra fabularna, bazująca na starych grach FPS i filmach gore.

Goo Grimoire [PLIK]
Angielski dodatek do gry Swords & Wizardry oraz innych gier retro. Wprowadza nowe "glutowe" potwory oraz zaklęcia.

Grota [WĄTEK / PLIK]
Uniwersalny system RPG na czterech stronach.

Harpun [PLIK]
Kieszonkowy setting postapo przenoszący graczy w realia srogiej zimy nuklearnej.

In the Name of... [DO KUPIENIA] [ENG]
Suplement do gry Swords & Wizardry jak i innych gier retro. Wprowadza on trzy nowe "pacyfistyczne" klasy postaci oraz generator bogów.

Kanibal Korps [WĄTEK / PLIK]
Logiczna gra kafelkowa Print&Play. W grze dowodzimy kanibalami, naszym celem jest zjedzenie jak największej liczby innych ludożerców.

Kreator Krain [WĄTEK / PLIK]
Kreator Krain jest prostym narzędziem (i jednocześnie grą) do tworzenia własnych światów fantasy. Gracze wcielają się Gubernatorów, którzy nadzorują fikcyjne państwo domyślnie nazywane Królestwem.

Katerhood [WĄTEK / PLIK]
Absolutnie nierealistyczna gra o kotach, walczących z siłami ciemności.

Kościeje [PLIK]
Gramy drużyną nekromantów. Rozgrywa toczy się tak długo, aż gracze pogubią się, licząc ile mają przyzwanych nieumarłych.

Królestwa [WĄTEK / PLIK]
Turowa gra fabularno-strategiczna, w której wcielamy się w rolę władcy królestwa. Po zakończeniu rozgrywki otrzymamy setting wypełniony historią.
Z dodatkiem: Generator Królestw (W Gene­ra­to­rze znaj­dzie­cie takie infor­ma­cje jak: panu­jący ustrój, podział admi­ni­stra­cyjny, cha­rak­ter pod­da­nych, prawa, tra­dy­cje, rody, orga­ni­za­cje, reli­gia, woj­sko, gene­ra­tor herbu, wsi, mia­sta oraz wiele wiele innych cie­ka­wych ele­men­tów.)

Kronika [WĄTEK (ARCHIWUM) / PLIK]
Klasyczna gra Fantasy-RPG bazująca na mechanice D&D.

Mała Wojna [WĄTEK / PLIK]
Pomy­słowe narzę­dzie słu­żące Mistrzowi Gry do roz­strzy­ga­nia kon­flik­tów zbroj­nych na dużą skalę, uwzględ­nia­jące sze­ro­kie spek­trum czyn­ni­ków wpły­wa­ją­cych na pole walki i pozwa­la­jące okre­ślić wynik bitwy przy pomocy zale­d­wie kilku rzu­tów kostką.

(Nie)Zbędnik Poszukiwacza Przygód [PLIK]
Uniwersalny "plecak" pasujący do większości klasycznych gier fantasy, zawierający w sobie wszystko, czego postać może potrzebować (no prawie).

Rewers [PLIK]
Kieszonkowy setting fantasy, w którym uciśnione potwory walczą przeciw tyranii ludzi, elfów, krasnoludów i innych "ras grywalnych.

RPG Bingo! [WĄTEK / PLIK]
To prosty gadżet do wykorzystania w dowolnym systemie, na dowolnej mechanice i w dowolnym settingu. Polega na tym, że Gracze zaczynając sesje poza standardowym robieniem postaci etc. otrzymują od MG arkusz ala Bingo: kartkę z kwadracikami 5x5 - w sumie 25 pól. W normalnym Bingo na polach mamy liczby, tu zaś mamy króciutkie micro Questy do wykonania.

Rzemiosło - broń i pancerze do WHFRP [WĄTEK / PLIK]
Tytuł mówi wszystko :-) Bardzo dokładny opis broni jak i części pancerza.

Schizmaty [PLIK]
Gra rozpisana na jednej stronie. Dobieramy się parami i kontrolujemy działaniami "wybrańców".

Schoolgirl RPG [DO KUPIENIA]
Gra fabularna, w której gracze odgrywają japońskie uczennice i próbują przeżyć nie do końca normalną codzienność.

Space Pilgrims [DO POBRANIA]
Nakładka na mechanikę NIP'AJIN. Wprowadza kilka pomysłów jak poprowadzić przygody w klimacie science-fiction.

Spotykacie się w Karczmie [PLIK]
Prosta gra towarzyska - siedzimy w karczmie i opowiadamy o naszych wyczynach.

Symulakrum [PLIK]
Jest to efekt poszukiwań systemu RPG symulującego zakrzywione, zafałszowane rzeczywistości bohaterów powieści i opowiadań Philipa K. Dicka. To gra fabularna pomyślana do rozgrywania szybkich sesji: na konwentowym korytarzu, jako przerwa w kampanii albo podczas wyjścia do knajpy. Garść zasad, dużo wzajemnej interakcji i świat, który absolutnie nigdy nie jest taki w rzeczywistości, jakim się jawi na początku. To przede wszystkim SF, ale z domieszką Lovecrafta i Howarda – nic nie stoi na przeszkodzie, by charakterystyczny styl PKD przenieść do horroru lub fantasy.

Szarzy bohaterowie [PLIK]
Darmowy mini-setting do Savage Worlds

T-ROLL [PLIK]
Parodia gry fabularnej wyśmiewająca różne klisze, schematy i absurdy erpegowych realiów.

UBS [PLIK]

Komediowa gra fantasy, w której gracze wcielają się w trolle. Celem gry jest przejęcie jaskini i... po prostu przeżycie. A to nie będzie łatwe, ponieważ na przeszkodzie stoją upierdliwi ludzie, straszne krasnoludy, metroseksualne elfy, oraz same trolle ze swą niezwykłą siłą, lecz małym móżdżkiem. Gra uzyskała trzecie miejsce w konkursie Rzut na Inicjatywę.

Żywiołak [PLIK]
Jednostronicowa mechanika uniwersalna, pozwalająca określić zarówno wynik konfliktu jak i zachowania poszczególnych postaci.

TŁUMACZENIA

Dungeonslayers [WĄTEK / PLIK]
Polska wersja niemieckiej gry Dungeonslayers, w którym bohaterowie plądrują potwory i sieczą podziemia... albo na odwrót.

Kurai Jikan [WĄTEK / PLIK]
Scenariusz na mechanice NIP'AJIN. Przy pomocy bogini słońca i jej świetlistych łez, musimy uratować królestwo Hinokuni z rąk oni.

Midsummer Wood [WĄTEK / PLIK]
Tłumaczenie gry Vincenta Bakera. Midsummer Wood oferuje niesamowity klimat balu faerie, na który wkradł się przebiegły śmiertelnik. Niezwykła, zahaczająca o jeepforma przygoda bez kostek i MG.

NIP'AJIN [WĄTEK / PLIK]
Tłumaczenie niemieckiej uniwersalnej mechaniki. Całość jest rozpisana na jedynie 4 stronach.

The Entity (TO) [PLIK]
Polskie tłumaczenie "The Entity". TO jest niewielką, szybką i intrygującą grą fabularną, opowiadającą o zwyczajnych ludziach, którym przyszło zmierzyć się z przerażającym, obcym bytem, pragnącym ich przemienić w obłąkane potwory.

Wacky Love (Miłość Niepoczytalna) [WĄTEK / PLIK]
Polskie tłumaczenie "Wacky Love" wykonane z okazji walentynek. Wcielamy się w rolę bohaterów komedii romantycznej.

Lite of Cthulhu (Skrót do Cthulhu) [WĄTEK]
Prosta gra fabularna, osadzona w obłąkanym świecie mitologi Cthulhu, autorstwa Howarda Philipa Lovecrafta. 
Minimalistyczna mechanika bazuje na silniku Microlite20 (wywodzącym się ze staroszkolnych zasad D&D 3.5) oraz modyfikacji M20/Cthulhu, które zostały przeredagowane i uzupełnione dodatkowym materiałem.
Główne założenia: coś, co zmieści się na 4 kartkach formatu A4, będzie estetyczne i w jakiś sposób inspirujące do grania/czytania.

[Obrazek: FAGE-wyczyny.png]
Fantasy AGE: Wyczyny [WĄTEK]
Polskie tłumaczenie wyczynów z gry Fantasy Age.
 
Odpowiedz
#2
Proszę o dodanie tematu Fantasy AGE - wyczyny do ukończonych tłumaczeń i usunięcie tego postu.

Przy okazji mam propozycję, by każdy z ukończonych projektów opatrzyć miniaturką okładki lub pierwszej strony. Proponuję format 200x141 pikseli lub zbliżony jeżeli format lub układ jest inny.

I jeszcze jedno. Tytuł można by przemianować by nie zlewał się z tytułem działu. Proponuję "Lista ukończonych projektów" albo "Prezentacja ukończonych projektów".
[Obrazek: Tekro_userbar.jpg]

1. Zdecyduj, co chcesz osiągnąć, potem poszukaj reguł, które ci w tym pomogą.
2. Nie pozwól by reguły przesłoniły opowieść i używaj tych, które ci pasują.
3. Wszystko możesz przedstawić jako postać.
 
Odpowiedz
#3
Dodałem Lite of Cthulhu oraz Fantasy Age. Poprawiłem też niektóre stare tytuły.
Pomysł z okładkami brzmi super (coś mam takiego na swoim blogu) ale jak widać, tytułów jest masa i części z nich trzeba kopiować ilustracje okładek z PDF... Jest to masa roboty, ja na razie się tego nie podejmuję, ale może ktoś wrzuci swoje okładki albo w wolnym czasie się za to zabierze.
 
Odpowiedz
#4
Po pierwsze powinno być "Fantasy AGE", bo AGE to akronim od Adventure Game Engine.

Po drugie postaram się podrzucić miniaturki do swoich projektów, tylko powiedz gdzie, bo nie wiem czy da się w postaci załączników.

Linki do moich miniaturek:

Clockowrk

Fantasy AGE: wyczyny
[Obrazek: Tekro_userbar.jpg]

1. Zdecyduj, co chcesz osiągnąć, potem poszukaj reguł, które ci w tym pomogą.
2. Nie pozwól by reguły przesłoniły opowieść i używaj tych, które ci pasują.
3. Wszystko możesz przedstawić jako postać.
 
Odpowiedz
#5
Można raczej spokojnie jako załączniki, nawet będzie lepiej, bo będą odnośniki bezpośrednio z forum.
 
Odpowiedz
#6
Już wstawiłem linki do miniatur do wcześniejszego postu.
[Obrazek: Tekro_userbar.jpg]

1. Zdecyduj, co chcesz osiągnąć, potem poszukaj reguł, które ci w tym pomogą.
2. Nie pozwól by reguły przesłoniły opowieść i używaj tych, które ci pasują.
3. Wszystko możesz przedstawić jako postać.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Przeglądaj: 1 gości

Menu