Manufaktura
Droga do wersji finalnej - Wersja do druku

+- Manufaktura (https://rpgmanufacture.eu.org)
+-- Dział: Projekty (https://rpgmanufacture.eu.org/Forum-projekty)
+--- Dział: Projekty ukończone (https://rpgmanufacture.eu.org/Forum-projekty-uko%C5%84czone)
+---- Dział: Kreator Krain (https://rpgmanufacture.eu.org/Forum-kreator-krain)
+---- Wątek: Droga do wersji finalnej (/Temat-droga-do-wersji-finalnej)

Strony: 1 2

Droga do wersji finalnej - Onslo - 20-03-2014

Jak zapewne wiecie, Kreator Krain zbliża się do wersji finalnej, 1.0. Żadnej Alfy, Bety czy Delty. Jako, że skrypt jest już w 100% ukończony, a testy wykazały, że mechanika jest grywalna, trzeba iść dalej. Dlatego sporządziłem listę (często nazywaną jako roadmap), by pokazać, co już osiągnięto, co jest w trakcie roboty i co jest do zrobienia. Temat powstał, bo nie ukrywam, że jestem ekspertem w każdej dziedzinie i każda pomoc byłaby mile widziana.
  • Skrypt - Gotowe
    Od siebie dodam, że oryginalny pomysł zakładał Fazy I-III, zastosowanie KK w sesjach oraz zasadę opcjonalną - czyli historię Królestwa. Pozostałe rzeczy - Faza IV, Rozszerzona Faza I, generator sąsiadów, tworzenie ras - to wszystko powstało w wyniku sugestii użytkowników Manufaktury i dzięki temu powstało aż 70 stron tekstu co prawda w rozmiarze czcionki 12, ale mimo wszystko nadal imponujący wynik.
  • Korekta MGF - Gotowa
    Sidson i trx - główni korektorzy z forum, przy czym największy kudos należy się Sidowi - wyłapał większość baboli, zaś trx również pomógł.
  • Korekta spoza forum - Gotowa
    Rdzeń, dzięki któremu KK jest zdatne do czytania. Ta korekta powstała głównie po to, by odciążyć korektorów z MGF z dodatkowej pracy. A wersja 2.0 Bety odnosi się liczby zmian, jakie korektorka wrzuciła nim mogłem pokazać wersję ludziom. Osobiście bym ją nazwał Betą 1.1 Uśmiech
  • Edycja, składanie - w toku
    Obecnie pracuję nad tym, niewiele mogę powiedzieć, bo niewiele jest do powiedzenia w tej kwestii.
  • Testy - w toku, potrzebna pomoc
    O ile przeprowadzono część testów w Fazach I-III, to wciąż zawsze mogą przydać się dodatkowe testy, które doszlifują wersje finalną
  • Okładka - Gotowa
    Made by Skavenloft, choć poprosiłem jeszcze dwie osoby o alternatywne okładki i wybiorę tę, która zadowoli mój gust Uśmiech
  • Grafika, obrazy - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc
    Nic, zero, nihli - nie umiem rysować, nie oczekuję poprawy w moim przypadku. Przydałaby się pomoc i szukam jakiś dobrych duszków na deviancie co by mogli też użyczyć grafy na potrzeby KK.
  • Grafika, ramki, estetyka - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc
    Chyba nawet gorzej niż z obrazkami- kiepski jestem w Fotoszopach, Gimpach i innych programach graficznych, a byłoby fajnie, gdyby KK nie wyglądał jak jakaś praca dyplomowa.

Nie jest źle, niby jest jeszcze sporo przed wersją finalną, ale już jest to bardziej ostatni zakręt do finiszu Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - Noobirus - 20-03-2014

Cytat:Grafika, obrazy - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc
Nic, zero, nihli - nie umiem rysować, nie oczekuję poprawy w moim przypadku. Przydałaby się pomoc i szukam jakiś dobrych duszków na deviancie co by mogli też użyczyć grafy na potrzeby KK.
Mógłbym poprosić LS, czy by nie pożyczył dwa/trzy obrazy. Jest dobry w rysowaniu fajnych widoczków i miejsc :-I

http://lostsalem.deviantart.com/art/Summer-Storm-428941846

RE: Droga do wersji finalnej - trx - 20-03-2014

Onslo napisał(a):Grafika, ramki, estetyka - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc
Chyba nawet gorzej niż z obrazkami- kiepski jestem w Fotoszopach, Gimpach i innych programach graficznych, a byłoby fajnie, gdyby KK nie wyglądał jak jakaś praca dyplomowa.

Z tym mogę pomóc. Jeżeli wszystko inne będzie gotow, to możesz mi to przesłać do złożenia. Ew. mogę przygotować przykładowy wygląd stron, tabel, czcionkę lepszą i ogólnie nagłówki Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - Skavenloft - 20-03-2014

Pamiętam, że swego czasu zrobiłem okładkę, jak rozumiem nie podoba się?

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 20-03-2014

Skaven: czytaj ze zrozumieniem Uśmiech Napisałem, że zrobiłeś okładkę, ale poprosiłem w międzyczasie również inne osoby o pomoc i po prostu czekam na ich prace. A okładka wręcz przeciwnie, bardzo mi się podoba Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - Skavenloft - 20-03-2014

Rzeczywiście, umknęło mi to, zaspany byłem - my bad.

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 16-04-2014

W zasadzie nie wiem, czemu wcześniej tego nie pisałem, ale Fenwyn zaczęła pomagać przy robieniu artów do KK. Każdy kto chce i umie rysować, jest mile widziany.

A szczegóły na pw się pewnie ustali Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - trx - 16-04-2014

Duży uśmiech Wiesz, że to jest ważna rzecz do mojej pracy?

trx: nie przejmuj się - wersja printer friendly i pełen wypasu podręcznik to dwie różne rzeczy Uśmiech

yhmmmm. Czyli nie mam robić bajerów? Język Do tego się zgłaszałem Duży uśmiech

trx napisał(a):Onslo napisał(a):
Grafika, ramki, estetyka - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc

Z tym mogę pomóc. Jeżeli wszystko inne będzie gotow, to możesz mi to przesłać do złożenia. Ew. mogę przygotować przykładowy wygląd stron, tabel, czcionkę lepszą i ogólnie nagłówki

Eee, rób bajery, po prostu na razie zbieram ludzi na wersję z artami ;D

Czyli póki co nie mogę składać i łamać tekstu Uśmiech ok.

RE: Droga do wersji finalnej - cactusse - 17-04-2014

Onslo napisał(a):[*]Grafika, obrazy - brak, leży i kwiczy, potrzebna pomoc

Przez ciekawość, jakiego typu grafik brakuje ?

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 17-04-2014

Ogólnie - jakichkolwiek z tematyką fantasy, zarówno low, heroic i high. Próbuję namówić koleżankę z fejsa, by zrobiła również kilka herbów w klimatach gildii... na razie bezskutecznie Smutny

RE: Droga do wersji finalnej - Skavenloft - 17-04-2014

Onslo sobie zbiera wszystkich grafików jakich może, ciekawe co mu z tego wyjdzie Język

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 17-04-2014

Czy to złe, że chcę mieć różnorodny art w podręczniku? Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - Skavenloft - 18-04-2014

Hm, dobre pytanie. Ja np lubię jak całość robi jeden artysta, bo to daje wrażenie pewnej spójności. Ostatecznie to jednakk kwestia gustu i nie podejmuję się dać odpowiedzi 0 - 1

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 18-04-2014

Swoją drogą nie bądź cygan, zrób kilka artworków Uśmiech

RE: Droga do wersji finalnej - Skavenloft - 18-04-2014

Chętnie, tylko nie jestem pewny, czy będą na poziomie przystającym do towarzystwa, które już zebrałeś. Wiesz, ja się zajmuję tym tematem bardzo amatorsko...

RE: Droga do wersji finalnej - Onslo - 18-04-2014

Ja tam nie mam jakiś wygórowanych wymagań, byleby nie wyglądały to jak bazgroły z zeszytu od matmy Uśmiech

Menu